Kraków to miasto, które oferuje wiele atrakcji dla turystów w każdym wieku. Nie inaczej jest w przypadku najmłodszych podróżników, którzy chętnie wyruszają na odkrywanie miasta. W tym artykule przedstawiamy przewodnik po najlepszych miejscach i atrakcjach dla dzieci w Krakowie.

Kraina Lodu w centrum handlowym Galeria Krakowska

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia historię o lodołamaczu – księżniczce Elsy i jej siostrze Annę, na pewno ucieszy się z wizyty w Krainie Lodu w centrum handlowym Galeria Krakowska. To jedno z ulubionych miejsc Krakowian i turystów, a także dzieci z całej Polski. Tutaj maluchy będą mogły poczuć się jak w bajce i z bliska zobaczyć lodowe symbole. Istnieje tu także tor saneczkowy i wielki zamek z piłeczkami, a także ścianka wspinaczkowa.

Zaułek Gier w Parku Jordana

Park Jordana to jedno z największych terenów zielonych w Krakowie – otoczony lasami, z licznymi stawami i ścieżkami rowerowymi. W samym parku zlokalizowany jest Zaułek Gier, w którym dzieci znajdą wiele zabawek i urządzeń, takich jak trampoliny, piłkarzyki, czy huśtawki. W okolicy znajduje się także Aqua Park, w którym można spędzić czas w basenach i na zjeżdżalniach wodnych.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Jeżeli Twoje dziecko ma pasję do lotnictwa, koniecznie odwiedź Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Znajdują się tam nie tylko polskie samoloty, ale także maszyny z różnych krajów, pochodzące z różnych okresów – od pierwszych lotów w historii po współczesne modele. Dla maluchów stworzono też specjalną strefę z urządzeniami multimedialnymi, zabawkami i grami edukacyjnymi.

Wawel

Wawel to symbol Krakowa i jeden z najważniejszych zabytków Polski, które warto zobaczyć. Nie jest to jednak atrakcja, która koniecznie musi się spodobać najmłodszym, ale warto spróbować. Warto skorzystać z przewodnika, który opowie ciekawe historie dotyczące królewskiego zamku, czy pokazać dziecku słynne smoki na Wawelu.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Fabryka Emalia Oskara Schindlera to muzeum, które opowiada o ciemnej historii Krakowa z okresu II wojny światowej. Dla starszych dzieci i młodzieży będzie to bardzo interesujące miejsce, dzięki któremu poznają ważne wydarzenia w historii Polski. Muzeum oferuje wiele interaktywnych atrakcji, m.in. film, który ukazuje Kraków sprzed wielu lat, wirtualną wizytę w trakcie wojny i wystawy dotyczące pracy w fabryce oraz życiu w Krakowie.

Podsumowując, Kraków to miasto pełne atrakcji dla dzieci, niezależnie od ich zainteresowań. Znajdziemy tutaj zarówno ciekawe miejsca dla miłośników historii, kultury, jak i te, które lubią po prostu biegać, skakać czy pływać.

Najważniejsze atrakcje dla dzieci w Krakowie:

– Kraina Lodu w centrum handlowym Galeria Krakowska
– Zaułek Gier w Parku Jordana
– Muzeum Lotnictwa Polskiego
– Wawel
– Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Lista wypunktowana w śródtytule “Najważniejsze atrakcje dla dzieci w Krakowie”.

Artykuł powstał we współpracy z zabawkibig.pl