W świecie kinematografii adaptations, jakie przenoszą do naszych domów fantasy i baśnie, coraz częściej korzysta się ze światów stworzonych przez Tolkiena. Jednym z popularniejszych filmów wśród fanów jest “Hobbit”, którego kultowa replika “Precious” zna chyba każdy z nas.

Historia hobbita Bilba, który musi razem z grupą krasnoludów i Gandalfem pokonać smoka Smauga, jest przedstawiona w trzech częściach. Pierwszym filmem jest “Hobbit: Niezwykła podróż”, drugim “Hobbit: Pustkowie Smauga”, a trzecim “Hobbit: Bitwa pięciu armii”. Ich realizacją zajął się znanego ze “Władcy Pierścieni” Peter Jackson.

Gdzie obejrzeć “Hobbita” online?

Jeśli chcecie obejrzeć filmy online, to najprostszym sposobem jest korzystanie z platformy CDA. Tutaj można znaleźć wszystkie części “Hobbita” – nawet w wersji dubbingowej. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z nieoficjalnych źródeł stanowi naruszenie praw autorskich. Dlatego warto sprawdzić, czy dany film jest dostępny legalnie, na przykład za pośrednictwem strony eplock.pl, gdzie można wypożyczyć filmy w edycji cyfrowej.

Fabuła “Hobbita”

Pierwsza część “Hobbita” przedstawia przygodę Bilba i kompanii krasnoludów, którzy próbują odzyskać skarb świata, z którym związana jest klątwa. Grupa ma do pokonania wiele trudności, takich jak walka z trollami czy spotkanie z olbrzymim zebraniem smokiem Smaugiem.

W drugiej części Bohaterowie odkrywają, że prawdziwe niebezpieczeństwo czyha na nich w Pustkowiu Smauga. Tutaj przywdziewają kaptury, aby ukryć się przed przeciwnikami i próbują odzyskać swój skarb.

Ostatnia część “Hobbita” to “Bitwa pięciu armii”, którą wywołuje Thorin, król krasnoludów. Bilbo próbuje powstrzymać wspaniały skarb przed wywołaniem konfliktu, jednak związek z jednym z elfów na granicy zdrady może naszpikować zadania jeszcze większą ilością przeszkód.

Podsumowanie

“Hobbit” to idealna seria filmów dla miłośników fantasy i baśni. Fabuła łączy w sobie wiele wspaniałych przygód, emocji i, oczywiście, mądrych słów, które pozostają w pamięci na wieki. Jeśli chcecie zobaczyć “Hobbita” w domowej atmosferze, to warto korzystać z oficjalnych źródeł, bez łamania prawa.