Kraków i okolice atrakcje turystyczne: Co warto zobaczyć i odwiedzić w tej części Polski

Kraków i okolice atrakcje turystyczne: Co warto zobaczyć i odwiedzić w tej części Polski

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, pełne historii i kultury. Wraz z okolicą oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. W artykule przedstawimy kilka z nich, które z pewnością zachwycą każdego turystę.

Stare Miasto w Krakowie – zabytek UNESCO

Stare Miasto w Krakowie to najstarsze centrum miasta, pełne zabytków z różnych epok. Znajduje się tam m.in. katedra Wawelska, słynne Sukiennice oraz wiele kościołów i klasztorów. Cały obszar został wpisany na listę zabytków UNESCO. Spacerując po małych uliczkach, można poczuć magię tego miejsca.

Zamek Królewski na Wawelu – perła polskiej architektury

Zamek Królewski na Wawelu to jeden z najpiękniejszych zabytków Krakowa. Zbudowany w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym, pełnił funkcję rezydencji królów Polski. Obecnie na zamku znajdują się liczne muzea, wystawy i zbiory sztuki. Warto zobaczyć Wawelską Katedrę oraz Sztolnię Książąt Słowiańskich.

Kopalnia soli w Wieliczce – najstarsze i największe podziemne muzeum w Europie

Kopalnia soli w Wieliczce to jedna z największych atrakcji turystycznych w okolicach Krakowa. Złoża soli były eksploatowane od XIII wieku aż do 1996 roku. Obecnie kopalnia stanowi najstarsze i największe podziemne muzeum w Europie. Wśród atrakcji znajdują się m.in. podziemne kanały, kaplice, jeziora i zabytkowe maszyny górnicze.

Tatrzański Park Narodowy – najpiękniejsza przyroda w Polsce

Tatrzański Park Narodowy to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, gdzie przyroda zachowała swoją oryginalność. Na terenie parku znajdują się m.in. szczyt Rysy, Dolina Pięciu Stawów czy Morskie Oko. Warto wybrać się na pieszą wędrówkę po Tatrach, aby podziwiać piękne krajobrazy i spędzić czas w harmonii z naturą.

Zakopane – zimowa stolica Polski

Zakopane to miasto położone u podnóża Tatr, zwane zimową stolicą Polski. Znane jest z pięknych krajobrazów górskich oraz zakopiańskiego stylu architektonicznego. Warto odwiedzić Krupówki – główną ulicę handlową miasta, gdzie można spróbować miejscowych specjałów oraz korzystać z licznych atrakcji turystycznych, takich jak kuligi czy spacer konny.

Kraków i okolice oferują turystom mnóstwo atrakcji, które warto odwiedzić podczas pobytu w Polsce. Stare Miasto w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, kopalnia soli w Wieliczce, Tatrzański Park Narodowy i Zakopane to tylko kilka pomysłów, które z pewnością zadowolą każdego turystę.

Artykuł powstał we współpracy z ladnachata.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *