Język angielski jest jednym z najpowszechniej używanych języków w świecie muzyki. Nie dziwi więc fakt, że wiele artystów decyduje się na śpiewanie w tym języku. W tym artykule przedstawiamy kilku piosenkarzy, którzy odnieśli sukcesy, śpiewając po angielsku.

ARTYŚCI, KTÓRZY ODNIESIONE SUKCESY ŚPIEWAJĄC PO ANGIELSKU

1. Adele – Brytyjska wokalistka, która odniosła wielkie sukcesy w ostatnich latach. Od 2008 roku wypuściła trzy albumy, a wszystkie stały się bestsellerami. Adele słynie ze swojego charakterystycznego, emocjonalnego głosu oraz prostych, ale poruszających tekstów.
2. Ed Sheeran – Brytyjski piosenkarz i autor tekstów. Sheeran zyskał popularność w 2011 roku po wydaniu debiutanckiego albumu “+”. Od tamtej pory wypuścił kilka kolejnych, których sprzedaż sięga milionów egzemplarzy. Jego muzyka to mieszanka różnych gatunków, takich jak folk, pop i hip-hop.
3. Taylor Swift – Amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Swift zaczynała swoją karierę jako countryowa piosenkarka, ale z czasem rozszerzyła swój styl o elementy popowe. Jej piosenki często oparte są na jej własnych doświadczeniach i związkach.
4. Justin Bieber – Kanadyjski piosenkarz, który zaczął swoją karierę na YouTube, zamieszczając filmy z własnymi wykonaniami piosenek. W 2009 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Island Records i wydał swój debiutancki singiel “One Time”. Od tamtej pory Bieber stał się jednym z najpopularniejszych piosenkarzy na świecie, a jego muzyka to mieszanka popu, R&B i EDM.

CHARAKTERYSTYCZNE CECHY PIOSENKARZY ŚPIEWAJĄCYCH PO ANGIELSKU

– Proste, ale poruszające teksty
– Charakterystyczne, emocjonalne głosy
– Mieszanka różnych gatunków muzycznych
– Otwarcie dzielenie się własnymi doświadczeniami

DALSZY ROZWÓJ MUZYKI ANGLOJĘZYCZNEJ

Muzyka anglojęzyczna jest nadal bardzo popularna na całym świecie, a wielu artystów z różnych krajów zaczyna śpiewać właśnie po angielsku. Dzięki internetowi i globalizacji ludzie mają łatwy dostęp do muzyki z różnych krajów i kontynentów, co zwiększa zainteresowanie muzyką anglojęzyczną. Można więc spodziewać się, że w przyszłości ta forma wyrazu artystycznego będzie oczywiście się rozwijać i zyskiwać na popularności.

Artykuł powstał we współpracy z odchudzanienakawie.pl