Zabawy kreatywne na podwórku: Twórczość i zabawa na świeżym powietrzu

ZABAWY KREATYWNE NA PODWÓRKU: TWÓRCZOŚĆ I ZABAWA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Od zawsze dziecięca wyobraźnia nie znała granic. Wszystko co towarzyszyło nam w codziennym życiu stawało się przedmiotem zabawy, a największą przyjemność sprawiały nam zabawy na podwórku. Współczesne dzieci również uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i bawić się w różnego rodzaju gry i zabawy. Dlatego warto zainspirować dzieci do kreatywnych rozwiązań i połączyć zabawę z edukacją.

ŚRODOWISKO JAKO INSPIRACJA

Najbardziej kreatywni i twórczy stają się ci, którzy mają oczy dookoła głowy i who czerpią inspirację ze swojego otoczenia. Dlatego warto wyjść z dziećmi na spacer i znaleźć ciekawe przedmioty i elementy, które można wykorzystać do zabaw. Mogą to być kamienie, patyki, gałęzie czy tez kolorowe liście. Takie znaleziska są idealnym materiałem do kreatywnych działań na podwórku: dzieci mogą zbudować z nich fortece, układać z przepięknym mozaiki czy też malować na nich wzory.

KREATYWNE ZABAWY Z PIASKIEM

Piasek na podwórku towarzyszy dzieciom już od wielu pokoleń. Zwykłe zabawy w lepienie kulek i budowanie zamków z biegiem czasu stały się doskonałym materiałem do twórczych działań. Dzięki dodaniu do piasku kilku kolorów można stworzyć prawdziwą rzeźbę. Dla chętnych rozwiązania bardziej zaawansowane, polecamy wprowadzenie do zabawy wodnych rolek. Takie ruchome narzędzia to doskonały sposób na stworzenie doskonałych form i kolorowych zapisów w piasku.

KREATYWNE ZABAWY W ZODIACIE

Zodiak to ciągle popularna gra na podwórku, która rozwija zręczność i spostrzegawczość. Ale to też doskonałe pole do twórczych działań. Wystarczy nieco wyobraźni, by przemalować zwykłe kamyki, które pełnią rolę “klocków zodiaku”. Pomalowane w odmienne barwy kamienie, zyskują nowe funkcje i mogą służyć również jako pionki do różnych gier czy tez do rysowania zwojów na podwórku.

KREATYWNE GRY SPORTOWE

Sport na podwórku to świetny sposób, by aktywnie spędzić czas i rozwijać sprawność fizyczną. Ale nie ograniczajmy się tylko do standardowych gier piłkarskich czy też skakania przez drążki. Możemy wprowadzić do zabawy tor przeszkód, tor do skakania lub też poszerzyć wachlarz sportów do nauki. Wiele dzieci uwielbia grać w hulajnogę, przez co nauka jazdy na takim sprzęcie to doskonałe ćwiczenia koordynacji ruchowej.

KREATYWNE CERAMIKA NA PODWÓRKU

Dla tych najmłodszych, którzy uwielbiają bawić się kolorami, polecamy zabawę ceramiką. Biała glinka, która kształtuje się jak glina, to doskonały materiał do tworzenia ciekawych form, które później można pomalować farbkami. Stworzenie takiej rzeczy na podwórku to doskonały sposób na rozwijanie kreatywności oraz spostrzegawczości.

Kreatywność i zabawa na świeżym powietrzu to klucz do sukcesu, który ułatwi dzieciom rozwijanie wyobraźni i rozwijanie zdolności naukowych. Najważniejsze to nie bać się przed próbowaniem czegoś nowego i zachęcać do twórczej zabawy na podwórku.

Artykuł powstał we współpracy z jaicalareszta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *